Denně aktualizovaný E-Shop

O nás

Jsou to kola pomoci. Obyčejná, historická, do města i do terénu, pestrobarevná i sportovně střídmá, některá už vysloužilá,          jiná s mnohými vadami. Všechna darovaná a všechna dál pomáhají.

 

 

JAK?

Lidé kola darují ve sbírkách kol pro Afriku. V cyklodílně sociálního podniku KOLA PRO KOLA  tým chlapíků darovaná kola prohlédne, vytřídí, rozebere, vyčistí. Některá kola také opraví, zabalí a buď odešle novým českým majitelům, kteří si jej pořídí v benefičním prodeji našeho e-shopu, nebo odplují na dalekou cestu rozvojové pomoci do západoafrické Gambie.

 2020_KolaProAfriku_019

PROČ?

Protože iniciativa Čechů darovat kolo pro Afriku je obdivuhodná. Děkujeme za ni.                                                                             

Ne všechna kola jsou vhodná do afrického písčitého terénu, ne všechna jsou ještě provozu schopná.

Takže je recyklujeme, upcyklujeme, rozebíráme. Přestože je 50% darovaných kol vhodných už jen k sešrotování, rozebíráme i takové na poslední funkční šroubek a náhradní díl. Při nakládání kolového odpadu nejen recyklujeme kola, ale poslední novinkou  je i upcyklace kolových dílů do nově sestavených městských kol. Ta v benefici nabízíme jako kola vlastní výroby.

2020_KolaProAfriku_032

Protože naše činnost podporuje nejen zaměstnanost sociálně ohrožených osob, ale také prevenci kriminality na území města Ostrava. 

Práce s koly dává práci a možnost  vytvářet  pracovní místa pro muže s různými hendikepy, omezením, riziky sociálního vyloučení. Většinově se jedná o muže s trestní minulostí, často se zdravotním omezením, nedokončeným vzděláním, předluženým, žijícím v nevhodném bydlení.
Člověk, který opustí vězení a získá práci a podporu si ji udržet, má mnohonásobně menší riziko recidivy.

 

S KÝM?

Práce s koly vyžaduje nejedny ruce. Šikovné i méně šikovnější, s technickou dovedností i bez ní. A přesně takoví jsou chlapi, kteří se vracejí z výkonu trestu nebo jsou pro svá omezení dlouhodobě nezaměstnaní.

Při řešení prevence kriminality spolupracujeme dlouhodobě s Věznicí Heřmanice, Azylovým domem pro muže NOVÁ ŠANCE, z.s., organizací na podporu trestaných osob RUBIKON Centrum, o.p.s. , Mediační a probační službou Ostrava, Statutárním městem Ostrava, Moravskoslezským krajem a Úřadem práce ČR. 

V logistice svozu nám výrazně pomáhají Hasiči ČR a společnost TOPTRANS.